• Pytagoriáda 6. až 8. ročník

• Stručné fakty o súťaži:

1. Záujem o súťaž prejavilo 15 žiakov, čo je naozaj pekné číslo, ktoré potešilo :-)

2. Nakoniec súťažilo 13 žiakov, dvaja ochoreli :-)

3. Najviac prihlásených bolo ôsmakov :-)

4. Najúspešnejší boli taktiež ôsmaci, kde dvom z nich chýbali po dva body na postup do okresného kola :-) :-(

5. Len dvaja súťažiaci mali viac ako polovicu úspešne vypočítaných príkladov :-(

6. Nikto nezískal body za rýchlosť, keďže nikto nemal aspoň 10 úspešne vyrátaných príkladov :-(

7. Celá súťaž prebiehala on-line: po zadaní kódov žiaci riešili úlohy a výsledky zapisovali priamo na server :-)

8. Na výsledky sa čakalo veľmi dlho :-(

9. Súťažiacich poteší jednotka z matiky :-)

10. Výsledky sú naspodku uvedené v šikovnej tabuľke :-)

Na záver som rád, že si to žiaci vyskúšali aj vo vyšších ročníkoch. Nie som so žiakmi dlho, nepripravovali sa nijako špeciálne, preto aj takéto výsledky-nevýsledky sa dajú považovať za úspech a to najmä vtedy, keď si pomyslíme, aká je matematika náročná a medzi žiakmi nie najobľúbenejšia.

O rok budeme počítať znovu!

Anton Pierog